Trīs mēnešu laikā uz Zemes nokritīs vēl satelīts
Publicēts 28. septembrī, 2011.
Tuvāko trīs mēnešu laikā uz Zemes iespējama arī vācu teleskopa ROSAT (Rontgensatellit) nokrišana. Tas sver 2400 kilogramu un pret Zemi varētu triekties līdz 400 kilogramiem smagi gabali, raksta vācu žurnāls "Der Spiegel".

 

Saskaņā ar pēdējiem aprēķiniem ROSAT nokrišana iespējama oktobra beigās. Tā kā teleskops satur detaļas, kas iztur ļoti augstu temperatūru, Zemi varētu sasniegt vairāk potenciāli bīstamu atlūzu.

Iepriekš jau vēstīts, ka ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) satelīta "Upper Atmosphere Research Satellite" (UARS) atlūzas sestdien nokrita uz Zemes. Zinātnieki jau noskaidrojuši, ka no aptuveni sešas tonnas smagā satelīta Zemi sasniegušas tikai atlūzas ar kopējo svaru ap 495 kilogramiem, bet pārējā satelīta daļa sadegusi Zemes atmosfērā.

Kopīgais kosmosa operāciju centrs ASV Gaisa spēku Vandenberga bāzē Kalifornijas štatā ir noskaidrojis, ka UARS iegājis atmosfērā virs Klusā okeāna vietā, kuras koordinātas ir 14,1 grādi dienvidu platuma un 170,2 grādi rietumu garuma, tātad Samoas salu apkārtnē. Atlūzas ir izkliedētas 480 līdz 1300 kilometru attākumā no šīs vietas.

UARS ap Zemi riņķoja 20 gadu un bija paredzēts Zemes augšējo atmosfēras slāņu izpētei. Tas tika palaists 1991.gada septembrī, satelīta darbība tika pārtraukta 2005.gadā. Un šā gada 7.septembrī NASA paziņoja, ka gaidāma nekontrolēta UARS nokrišana uz Zemes.
 


Komentāri (1)
ātrais internetā: Vienreiz tie satelīti nositīs kādu nevainīgu cilvēku!
02/08/2016 13:18
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: