Sīrijas pilsētā Hamā ieiet tanki, nogalināti 100 cilvēki
Publicēts 31. jūlijā, 2011.
Sīrijā, turpinoties pretvaldības protestu apspiešanai, armijas tanki svētdien iegājuši valsts ceturtajā lielākajā pilsētā Hamā un apšaudēs nogalināti 100 un ievainoti desmitiem cilvēku, paziņoja cilvēktiesību aktīvisti.

 

Vietējais ārsts, kurš vēlējās palikt anonīms, aģentūrai "Reuters" teica, ka pilsētas slimnīcās trūkst asiņu pārliešanai. Viņš pastāstīja, ka tanki iebraukuši pilsētā no četrām pusēm, tie apšauda ēkas un noārda pilsētas iedzīvotāju izveidotās barikādes. Iedzīvotāji apmētā tankus ar degbumbām un akmeņiem.

Lielā daļā pilsētas pārraukta ūdens un elektroapgāde - šādas metodes Sīrijas armija parasti izmanto pilsētās, kurās tā apspiež protestus. Hamā, kur ir 700 000 iedzīvotāji, pēdējā laikā notikuši vieni no lielākajiem pretvaldības protestiem Sīrijā.

Sīrijā kopš marta notiek protesti, kuru dalībnieki pieprasa lielāku demokrātiju. Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms vaino nekārtībās "bruņotas teroristu bandas", kuras atbalstot islāmisti un ārvalstu aģitatori. Pēc starptautiskās nevalstiskās organizācijas "Avaaz" ("Balss") datiem, Sīrijas varas iestādes, vēršoties pret protestiem, ir nogalinājušas vairāk nekā 1600 cilvēkus un aizturējušas 26 tūkstošus, no kuriem vairāk nekā 12 tūkstoši vēl atrodas apcietinājumā.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: