Pēc Mades brīvsoļa Līgatnes dabas takās izpērk rotaļu lāčīšus
Publicēts 22. augustā, 2011.
Iedzīvotāji izrāda lielu interesi par Līgatnes dabas takās dzīvojošo lāceni Madi, kura pagājušajā nedēļā guva ievērību, izlavoties no iežogojuma un dodoties brīvsolī pa tuvējo apkārtni.

 

Līgatnes dabas taku informācijas centra darbiniece Vera Greble medijiem pastāstīja, ka iedzīvotāji īpaši interesējas, kura no aplokā dzīvojošajiem lāčiem ir slavenā Made un pat ierosinot viņai piesiet sarkanu lentīti.

Informācijas centrā tirgo rotaļu mantas ar dzīvniekiem, kas sastopami Līgatnes dabas takās – vilkiem, vāverēm, lāčiem un citiem. Pašlaik vislielākā interese, protams, ir par lāčiem. "Mums viņi visi ir Mades," teica informācijas centra darbiniece.

Slikto laikapstākļu un arī Rīgas svētku dēļ gan pagājušajā nedēļas nogalē liels apmeklētāju pieplūdums nav bijis, bet parka darbinieki pieļauj, ka vairāk interesentu būs nākamajās brīvdienās, kas ir arī pēdējā nedēļas nogale pirms jaunā mācību gada sākuma.

Zvērkope Vītola atzina, ka lācene Made jūtas labi un vairs nav mēģinājusi izlauzties brīvībā, nav arī manīta staigājam gar žogu.  "Dzīvniekam, kas visu mūžu dzīvojis nebrīvē, tās tomēr ir mājas, un brīvībā tas apjūk. Made kopš atgriešanās voljerā dzīvojas kopā ar abiem lāču puikām un izskatās, ka jūtas labi," klāstīja Vītola.

Jau iepriekš vēstīts, ka 17.augusta vakarā no Līgatnes dabas taku voljera izmuka lācis. Izbēgušā dzīvnieka meklējumos tika iesaistīti Līgatnes dabas taku darbinieki, kā arī četri īpaši apmācīti suņi.
Nākamās dienas vakarā lācene tika pamanīta pie kādas privātmājas, kur tā mielojusies ar āboliem. Nedaudz vēlāk lācim tika iešauta miegazāļu deva, bet tas nelīdzēja un lācis neaizmiga. 19.augusta pēcpusdienā parka darbinieki ar kārumiem aizvilināja Madi līdz lāču iežogojumam, un iemidzinošās zāles nebija vairs jāizmanto.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: