Bērziņš varētu atteikties no prezidenta algas
Publicēts 10. jūnijā, 2011.
Jaunievēlētais Valsts prezidents Andris Bērziņš sola pirmajā prezidentūras pilnvaru dienā paziņot kādu būtisku lēmumu, - kā viena no versijām tiek minēta iespēja, ka viņš varētu atteikties no prezidenta algas.

Šādi Bērziņš varētu apliecināt, ka viņa galvenā vēlme ir darboties nesavtīgi tautas interesēs.
Bērziņš saņem ievērojamu pensiju, tāpēc prezidenta algu viņš varētu ziedot labdarībai. "Konkrētu lēmumu par šo jautājumu paziņošu 8.jūlijā - tas būs visiem saprotams un nepārprotams," sacījis Bērziņš.
Šā gada aprīlī Valsts prezidents Valdis Zatlers algā saņēma 2054 latus.
Bērziņš varētu rosināt arī vairākus praktiskus priekšlikumus, ko Saeima varētu īstenot. Tiek prognozēts, ka viens no šādiem priekšlikumiem varētu būt novadu reformas pārskatīšana un bijušo rajonu atjaunošana.
Viņš esot apsvēris iespēju vērsties pie parlamenta, lai rosinātu grozījumus likumā par prezidenta darbības nodrošināšanu, kas paredz vērienīgas sociālās garantijas pēc prezidentūras beigām. Bērziņš lūgs apsvērt iespēju atteikties no prasības par valsts garantētu dzīvokli. Tādā veidā tiktu atrisinātas neskaidrības par dzīvokļa meklēšanas termiņiem eksprezidentiem.


Pirmdien, 13.jūnijā, Bērziņš sola iepazīstināt ar iespējamajiem darbiniekiem, kas strādās Valsts prezidenta kancelejā pēc 7.jūlija, kad beigsies Valda Zatlera pilnvaru termiņš Valsts prezidenta amatā.
Laikraksts kā iespējamo prezidenta kancelejas vadītāju min Gundaru Daudzi (ZZS), esot izskanējis arī Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieka - politiskā direktora Andra Razāna un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Raimonda Vējoņa padomnieka Indriķa Putniņa vārds.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: